En kväll vid havet denna vackra midsommardag.
Äntligen ljumma vindar och riktig sommarkänsla, så härligt.
Och vet ni vad.. VI HAR BADAT!!
Jag lovar, det var RIKTIGT skönt, trot eller ej, ljuvligt & t.o.m lillan vågade sig i ett par gånger 🙂
Say cheese!!
Mina fina killar, älsk på dem!
Förstår ni känslan av att självtorka i kvällssolen liksom, bästa..
Galarna (måsar på ren svenska) svävade ovan oss, de tyckte nog det var lika skönt som vi med sommar.
Nu kan vi sova gott. Och ta igen den förlorade sömnen från natten som var, för oh my så sent det blev, och så tidigt ungarna vaknade ändå..
Hoppas ni hade en fab midsommarafton, det hade vi, alldeles perfekt. Eller ja, vädret var väl inte klockrent men solen kikade fram en del ändå.
Vi var sex vuxna och sex barn, som åt & drack gott, lekte och hade det himla najs tillsammans. Sen när vi kom hem till mor och far kring midnatt för att sova, så var det fortfarande fart på deras gäster, och de gick inte hem förrän 4.20 i morse.. jääsp.
(Hur 17 orkar de gamle?? 😉 )
Ska bli väldigt skönt med en kväll i soffan strax, med nybadade barn som sussar sött.
Fin kväll till er, kram
4
juni 20, 2015
Men jisses, har ni badat redan?! Ser i o f s fint ut men det kan inte varit så varmt… Fina bilder på familjen. Kram Suss
juni 21, 2015
Nä det var säkert inte jättevarmt i vattnet men ändå skönt, och direkt när man kom upp så blev man jättevarm i kroppen, satte väl igång blodcirkulationen 😉
Tack!
Kram
juni 20, 2015
Åh, vad det ser härligt ut. Vi hade lite kyligt med slapp undan regnet. Kram Anita
juni 21, 2015
Det var underbart! Hoppas vi får mer sommarväder nu.
Skönt att slippa regn iaf..
Kram
juni 22, 2015
Åååå det ser underbart ut!!!
Men jag har ju redan huniit före;-)
Men ååå så undebart med sol, bad och värme… Längtar verkligen efter väääärme nu..
Kraaaam Anna