Dagens outfit.
Ja, jag tänkte visa en liten outfit bild, men hur lätt är det att få till någon hyfsad med en rutten kamera och en kanske (förlåt J) ännu sämre fotograf =)? Ok jag kanske inte är speciellt fotogenisk för den delen heller..
Det är strålande väder här i Götet idag, solen skiner och det är hyfsad temp. Spelar ingen roll, idag ska jag ha mina goa höga primeboots. De må vara för varma en dag som denna men what the häck.
Favvistightsen från Zara och Stickad kofta från H&M.
Ska iväg till Bvc om en stund, så jag har fått kasta på mig ansiktet (fniss). Sömnbristen är total så smink krävs för att inte skrämma halvt ihjäl folk. Foundation, concealer, mascara och rouge hjälper mig att trolla bort blåa ringar under ögonen denna dag. Sen gör man allt för att försöka klistra på ett leende även om mungiporna fortfarande sover..
Ha en toppendag!
0
september 21, 2010
Men söta du, underbar bild!! Underbara stövlar o en underbar kofta!!!
Hm..får man fråga vart stövlarna kommer ifrån?!
Hoppas att allt gick vägen på Bvc o att ni får en härlig kväll!!
Kramar Elin
september 21, 2010
Hej!!
Inte svårt att ta en bra bild på en så söt tjej;o)
Kram Malin